Kargo Bizden

antiktesbih.com

PTT ARACILIĞI İLE KAPIDA ÖDEME 
%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
%100 İADE GARANTİLİ
ANTİKTESBİH FARKINI
SİZDE YAŞAYIN.

HEDİYE EDECEĞİNİZ ÜRÜNLERİ

ÖZEL KADİFE KUTUDA

HEDİYE PAKETİ İLE GÖNDERİYORUZ 

POPÜLER TESBİHLER

KARINCA FOSİLLİ PRES DAMLA

TUĞRA İŞLEMELİ OLTU

RENK SÜZMESİ DAMLA

FULL ÇAKMA OLTU

GÜNLÜK GAZETELER
Tesbihin Faydaları

"TESPİH TAŞIYAN KIRO DEĞİLDİR"

Son zamanlarda tespih taşımanın kıroluk olarak algılandığını dile getiren tespih ustası Adil Dağ, "Şimdi zamanımızda tespihi ellerine alıyorlar; sallıyorlar. Bu doğru değil. Tespih taşıyan kişi en azından Allah'ın ismini zikrediyor. Tespih taşıyan kıro değildir. Elinde tespihi olan kişinin mutlaka kalbinde biraz iman vardır. Ankaralı bir sanatçımız çıkmıştı. 'Hayatı Tespih Yapmış Sallıyorum.' Yani ben o şarkıya biraz karşıyım" dedi.

"OSMANLI'DA TESPİH 8 YAŞINDA ELE ALINIRDI"

Osmanlı devletinde tespih kültürünün çocukluktan başladığını  "Osmanlı zamanında 8 yaşında bir çocuğun eline tespihi verirlermiş ta ki 80 yaşına kadar. Yani bu 'tespih kıro işidir' diyen ya bilmediğinden söylemiştir ya da kafadan uydurma bir şeydir. Tespih taşımak kıroluk değildir. Bence tam bir erdemdir. Tam bir erkek işidir. Nasıl kadının kolyesi, bilekliği varsa erkeğinki de tespihtir" diye konuştu.

Bizden Haberler
 
 
 
 
 
 
 
Ürün Kodu
:
 55441
 
Liste Fiyatı
:
 55 TL
 
Bizdeki Fiyatı
:
 39 TL
 
KDV Dahil Fiyatı
:
 39 TL
 
 

KARINCALI  DAMLA  KEHRİBAR SİTEDE TEK ÖZEL ÜRÜN

 İÇERSİNDE KARINCA BULUNAN  DAMLA
SİTEDE EŞİ BENZERİ YOK KOLEKSİYONLUK 

SIKMA KALİTESİNDE

 TOZDAN SIKMA DAMLA KEHRİBAR TESBİH
GÖZ KAMAŞTIRACAK GÜZELLİKTE
GÜNLÜK KULLANIM İÇİN EN İDEAL  ORTA  BOY
10  MM  10 MM
  İMAME DAHİL   10 CM
PÜSKÜL DAHİL 29 CM
"ALPKAAN-06 FARKINI YAŞAYIN"

TOPTAN SATIŞIMIZ VARDIR.
ÜRÜN STOKUMUZ 9000 ADETTİR.
ARAS KARGO İLE 4 TL.
ÜRÜNLER HAKKINDA MESAJ ATARAK BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.
KARINCALI  DAMLA  KEHRİBAR SİTEDE TEK ÖZEL ÜRÜN
 

?

Diğer Resimleri Eklenmemiş

ptt kargo ile kapıda ödeme
POSTA ÇEKİ
Kapıda Ödeme
Banka Havalesi

Yorum Eklenmemiş.
Lütfen Bir İsim Giriniz.
Yorumunuzu veya Düşüncenizi Ekleyin
  Adınız
     Ürün hakkında Yorumunuz
 
  Değerlendirme
  Doğrula
73757
Resmi DoğrulaGeçersiz format.
   
 

 
Müşteri Hizmetleri
Üye Girişi
E-posta :
Şifre     :
Ürün Arama
SATIŞ NOKTALARIMIZ.
ÜRÜNLERİMİZİ GİTTİGİDİYOR.COM ARACILIĞI İLE TESBİH BÖLÜMÜNDE SATICI İSMİ
ALPKAAN-06 OLARAK GÖREBİLİR BURADAN DA GİTTİGİDİYOR GÜVENCESİ
ALTINDA SATIN ALABİLİRSİNİZ. %100 MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ İLE SİZLERE DÜRÜST KALİTELİ HİZMET VERMEYE ÇALIŞIYORUZ.TÜRKİYENİN HER İLİNE TOPTAN ÜRÜN SATIŞIMIZ ANKARA DAKİ OFİSİMİZDEN TOPTAN VE PERAKENDE OLARAK DEVAM ETMEKTEDİR.
AYRICA SAHİBİNDEN.COM YİNE SATICI İSMİ ALPKAAN06 OLARAK SATIŞA KOYDUĞUMUZ ÜRÜNLERİ
İNCELEYEBİLİR SATIN ALABİLİRSİNİZ.

TAKVİM
ANKARA

PTT KARGO

Tesbih Nedir

Tespih, İslamî alışkanlıklardan biri. Allah'ın sıfatlarını tesbih ederken sayı saymak için kullanılan ve 33 veya katları kadar boncuk tanesinin ipe dizilmesiyle meydana gelen halkaya denir. Pek çok dinde kullanılır. Din dışında stres atmak için çevrilir. Tespihin 11, 33 ve 99 taneli olanları Müslümanlar, 108 taneli olanı Budistler tarafından kullanılır. Tespihin ucundaki parçaya imame denir.

Tahminlere göre Müslümanlar tespihi Budistlerden almışlar. Hıristiyanlar da Müslümanlardan Avrupa'ya. Papa V. Pius, 1596'da yazdığı yazısında, Dominikus'un 1221 yılında Avrupa'ya tespihi getirdiğini yazmıştı. İlk Hristiyan tesbihleri 33 taneli olup bu 33 tane İsa Mesih'in bu dünyada 33 yıl ömür sürmesini hatırlattığı için kutsal sayılmıştır (33 sayısı ile ilgili olarak bkz. Baal).

İslamiyetin ilk yıllarında Müslümanlar tespih yerine el içinde parmaklarını sayarlarmış. Ancak Hz. Muhammed hiç kullanmamıştır. Ebu Bekir döneminde ilk defa kullanıldığı sanılıyor. "Tespih çekmek" namazı tamamlayan bir ayrıntı olarak önemlidir. Ancak birçok Müslüman bu sayıyı tespih taneleri ile değil, parmakları ile belirlemektedir.


Tesbihin Faydaları

TESBİH DEYİP GEÇMEYİN !!!

Gaziantep'te dede mesleği olan tespihçilik yapan Adil Dağ, tespihlerin bugüne kadar bilinmeyen ve insan sağlığına olan şaşırtıcı faydalarını anlattı.

Asıl mesleği elektronik olan ama dede mesleği tespihçiliği yapan 38 yaşındaki tespihçi Ali Dağ, tarihi bir mekanda sattığı tespihlerin taşlarının insan sağlığına olan şaşırtıcı faydalarını anlatarak, "Benim esas mesleğim elektronik. Dedemizin mesleğine tekrar dönüp geldik." dedi.

"KEHRİBAR TESPİHİ ATEŞ DÜŞÜRÜYOR"

Dağ, Çok sayıda tespih çeşitleri olduklarını söyleyerek, "En çok revaçta olan tespihimiz damla kehribarı. Gram bazında satılıyor bu damla kehribar tespihler. En çok ilaç sanayisinde kullanılıyor. Ateş düşürücü bir özelliğe sahiptir. Eski zamanlarda başı ağrıyanlar veya guatr hastalığı olanlar bunu kolye olarak kullanırlarmış. Karetta karetta dediğimiz kaplumbağa kabuğumuz var. Kaplumbağa kabuğundan oluşan bu tespihin üzerinde 7 bin 500 tane çivili çakılıdır. Dükkanımızdaki en pahalı tespihimiz Osmanlı zamanından kalan kehribar tespihtir. Bunları elinize aldığınız zaman zaten size verdiği hissiyat her şeye değer" ifadelerini kullandı.

"TESPİH BİR TUTKUDUR"

"Tespih araba tutkusu gibi bir şey" diyen Dağ, "Mesela bir adam eski model bir arabanın içine oturduğu zaman nasıl rahatlıyorsa; tespih hastası da bu tespihi eline alınca rahatlama duygusu gelir" ifadelerini kullandı.

"MOR YAKUT DENİLEN AMATİS TAŞI SARHOŞLUĞU AZALTIYOR"

Mor yakut da denilen Amatis taşının eski zamanlarda sarhoşluğu azaltan taş olarak bilindiğini belirten Dağ, "Mor yakut dediğimiz Amatis taşı bir tespihimiz var. Eski zamanlarda sarhoşluğu azaltan tespih olarak bilinir. Bunların faydaları ilmi olarak ispatlanmıştır. Kaplan gözü taşından oluşan bir tespihimiz var. Bu tespih de migren baş ağrısını azaltma özelliği olan bir taşa sahiptir" diye konuştu.

"KUKA, ELDEKİ BAKTERİLERİ TEMİZLİYOR"

En çok rağbet gören tespihlerin başında kukanın geldiğini ve kuka ağacından yapılan bu tespihin eldeki bakterileri yok ettiğini söyleyen Dağ, kukanın faydalarını şu şekilde anlattı: "En çok tercih edilen diğer bir tespihimiz ise kukadır. Ham maddesi Hindistan cevizi gibi yabani bir çekirdektir. Osmanlı zamanında hekimlerin kullanmış olduğu bir tespihtir. Bu tespihin özelliği ise ilk alındığında açık bir renktedir. Kullanıldıkça koyu kahverengi haline gelir. Eldeki bakteri ve eldeki terlemeyi yok eder. Osmanlı zamanında sarayın bazı bölümlerine bu tespih olmadan kimseyi almazlarmış. İlla ellerinde bu tespihin olması lazımmış. Bu tespih en çok rağbet gören tespihlerimizdendir. Tam bir stres tespihidir. Çok sağlam bir tespihtir."

PELESENKİN ŞAŞIRTAN KOKUSU

Pelesenk'in ise Osmanlı sadrazamlarının, Mısır da ise varlıklı kişilerin sandukasını yaptırdığını aktaran "Pelesenk diye bir tespihimiz var. Osmanlı zamanında sadrazamların kullandığı bir ağaçtır. Mısırlılar zamanında ise ölen zengin kişilerin sandukasını yaptığı bir ağaçtır. Bu tespihi avucumuzun içine alıp ovaladığımız zaman çok tatlı bir koku yayar. Belli bir zaman sonra hem kendi kokusunu yayar hem de kullanan kişinin teninin kokusunu yaymaya başlar" şeklinde konuştu.

Peygamber Efendimizin sandukasını yaptırdığı ve öd ağacından yapılan tespihin kendisinin en çok sevdiği tespih olduğunu anlatan , "Şu anda benim en çok hoşuma giden tespih ise öd ağacından yapılan tespihtir. Bu tespih Peygamber Efendimizin sandukasını yaptığı bir ağaçtır. Peygamber Efendimiz bunun kokusunu çok severmiş. Rahmetli bir Hasan hocamız vardı Gaziantep'te. Babam ondan her hacca gidip gelmesinde öd kokusu isterdi" dedi.

"KEHRİBARI EN ÇOK KADINLAR TERCİH EDİYOR"

Tiroit bezinin çalışmasına yardımcı olan ve guatr hastalığını engelleyen kehribarı kadınların da kolye olarak tercih ettiklerini ifade eden tespihçi Adil Dağ, "Kehribar kolyemiz var. Buna en çok bayanlar ilgi gösteriyor. Guatr hastalığı için kullanıyorlar. Tiroit bezinin çalışmasına yardımcı olan bir taştır" diyerek çam sakızı çoban armağanı denen taşın kehribar olduğunu söyledi. Dağ, şu şekilde konuştu: "Bunun özelliği toprağın altında milyonlarca yıl kalıp çam sakızının fosilleşmiş halidir. Eski zamanlarda belki bilirsiniz. Çamın sakızı çobanın armağanı dedikleri armağan kehribardır. Çobanın armağanı bir bardak süttür. Çamın sakızı da kehribar yani hediyedir. En çok kullanılan tespihlerden bir tanesidir. Bunu sol elinizle tuttuğunuz zaman vücuttaki elektriği boşaltır. Kalbe, göze, beyne ferahlık veren bir taştır."

"TESPİH ELDE SALLAMAK İÇİN KULLANILAN BİR MALZEME DEĞİLDİR"

"Tespih elde sallamak için kullanılan bir malzeme değildir" diyen ve tespihle zikir çekilmesi gerektiğini ifade eden Dağ, "Güzelin ismini güzelle anmak lazım" dedi. Adil Dağ, "Tespihi elimize aldığımız zaman, 'La ilahe illallah' dediğimiz zaman, 'Subhanallah' dediğimiz zaman insan vücuduna ve insan ruhuna yararlıdır" diyerek şunları kaydetti: "Bazı insanlar var ellerine tespihi alıp sallıyorlar. Sallamakta bir şey var zannediyorlar. Rahmetli bir hocamızın bir sözü vardı; 'güzelin adını güzelle anmak lazım' derdi. Tespih bir zikir aletidir. Şimdi Cenab-ı Allah'ın tek tek ismini zikrediyorsun. Cenab-ı Allah'ın isimleri zaten birbirinden güzel. En güzel isimleri en güzel isimle anmak daha güzeldir."

 
Her Hakkı Saklıdır 2015